Proje Yönetimi: 21. Yüzyıl Stratejik Yetkinliği

PMI Türkiye tarafından her yıl yapılması planlanan Proje Yönetim Zirvesi ( PYZ), "Proje Yönetimi: 21. Yüzyıl Stratejik Yetkinliği" konusu ile Işık Üniversitesi Maslak Kampusu'nda gerçekleştirildi. Network sponsoru olarak destek verdiğimiz zirveye yerli ve yabancı yoğun bir katılımcı kitlesi ilgi gösterdi.

PMI TR Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Özel'in açılış konuşmasıyla başlayan zirvede (pmsummit.pmi-tr.org) ilk gün Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye G. Kıyak, PMI Yönetim Kurulu üyesi Vijay Prasad , PMI Washington DC Başkan Yardımcısı Esen Akter, Rota BT Kurucu ve Danışmanı Şener Kara, BKE Danışmanlık Kurucu Ortağı Aysun Barın ve Acıbadem Proje Yönetimi kurucu Ortağı Sedat Ertukoğlu konuşmacı olarak yer aldı. Farklı sektörlerde değişim yönetimi deneyimlerinin ve proje yönetiminin değişim stratejilerini uygulamaktaki öneminin vurgulandığı konuşmalar katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılandı. Proje yönetiminin önemli bileşenleri olan iletişim, değişim ve risk yönetimi, eleştirel ve stratejik düşünme, çatışma çözümleme ve inovasyon gibi becerilerin tartışıldığı zirvenin ikinci gününde ise Türk Telekom Network Direktörü Yusuf Kıraç , Ericsson Orta Doğu Bölgesi Genel Müdür Yardımcısı Tunç Yorulmaz , i-Risk Europe Ltd. Yönetim Direktörü Nicola Crawford, Scotwork eğitmeni ve danışmanı Mike Freedman, PMI Washington DC Yönetim Kurulu Başkanı David Offenkrantz ve İBB/İstanbul Metropolitan Planlama'dan Ulaş Akın konuşmacı olarak yer aldı.

MESH olarak proje yönetimi alanında geliştirdiğimiz RITMIQ isimli platformumuz ve eğitim, danışmanlık, uyarlama hizmetlerimizle proje yönetiminin Türkiye'deki gelişimine sürekli katkıda bulunmayı önemli bir sorumluluk ve bir gurur kaynağı olarak görüyoruz. Birçok farklı sektörde yapılan işlerin daha iyi, daha verimli, daha kârlı olabilmesi için proje yönetimi mantığının, metodolojisinin ve bunun uygulanabileceği yetenekli yazılım platformlarının daha yaygın biçimde kullanılmasının gerekli görüyoruz. Geleceğin önemli kariyer gelişim alanlarından biri olan proje yönetiminin giderek büyüyen bir profesyonel kitlesi olduğunun bilinciyle çalışan firmamız, bu alanda Türkiye'de yapılan etkinliklere destek vermeye devam edeceğiz.