Gemi İnşa Proje Yönetimi'nin Püf Noktalarını Açıkladık..!

PMI-TR'nin tarafından Proteksan Turquoise Yachts sponsorluğunda düzenlenen "Mega Yat İnşa Projeleri" temalı mesleki gelişim semineri yoğun bir katılımla 28 Mayıs 2011 Cumartesi günü Proteksan Turquoise Yachts tesislerinde gerçekleştirildi.

Saat 14.00'da kayıt ve resepsiyon ile başlayan seminere Proteksan Turquoise Proje Yöneticisi Sn. Özlem Yurdakul'un "Megayat İnşa Sektöründe Proje Yönetimi" konulu sunumu ile devam edildi. Yaklaşık 1 saat süren sunumunda Özlem Yurdakul mega yat sektöründeki çalışma sisteminden ve Proteksan-Turquoise bünyesinde yapılan proje yönetimi faaliyetlerinden bahsetti. Ardından Omega Denizcilik proje yöneticisi Sn. Timur Eriş ve MESH Mühendislik Genel Müdürü Sn. Dirim Şener; "Bir Projeye Hükmetmenin Püf Noktaları" konulu sunumlarını gerçekleştirdiler. Dirim Şener tarafından gemilerin insanlar için anlamı ve önemiyle açılan sunum, gemi inşa projelerinde iş modelleri ve sektörde özellikle siparişe özel tasarım ve inşa yapmanın içeriğiyle devam etti. Ardından Timur Eriş Omega Marine bünyesinde yöneticiliğini yaptığı birçok önemli projede edindiği tecrübelere dayanarak Türkiye'deki gemi inşa projelerinde başarılı olmak için dikkat edilmesi gereken püf noktalarına vurgu yaptı. Aynı zamanda bu püf noktalarının gerçek gemi inşa projelerinde nasıl uygulanabileceğini göstermek amacıyla RITMIQ platformunu kullanarak hazırladığı ekran görüntülerini sundu. Son bölümde Dirim Şener sözü tekrar alarak projelerde planlamanın önemine, proje yönetiminde başarılı olmak için gerekli unsurlara, proje yönetimi kültürünün yaygınlaşması ve bundan elde edilecek kurumsal faydalara değindi. Katılımcıların gerek içerik gerek görsel anlamda büyük ilgisini çeken sunumun bitiminde Şener yeni ve dolu içerikli bir sunumun daha müjdesini verdi.

Seminerin düzenlenmesinde emeği geçen tüm PMI-TR gönüllülerine, gerekli tüm lojistik desteği sağlayan ve ev sahipliği yapan Proteksan-Turquoise yetkililerine ve çeşitli sorular ve yorumlarla seminere büyük katkıda bulunan tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Sn. Eriş ve Sn. Şener'in "Bir Projeye Hükmetmenin Püf Noktaları" konulu sunumu indirmek için tıklayınız.